Uram, elindultam,
kint mentek az emberek.
Mentek,
Jöttek,
…
Mi ajándékba kaptuk az időt
mint az ötezrek azt az öt kenyeret,
amiből maradt még tizenkét kosár,
miután ők már ettek eleget.
…
„Mindennek rendelt ideje van…” (Préd. 3.1)
Az új esztendőnek is, tegyük hozzá halkan és megilletődve.
Most, hogy már mindenki elkészítette önmagában, vagy egy Facebook bejegyzésben az elmúlt év rezüméját, következzen egy olyan megközelítés, amire általában új év kezdetekor nem szoktunk kellő figyelmet fordítani.
Minek is? Hisz, ha belegondolunk csupán csak görgetjük tovább láthatatlan homokóránk homokszemcséit.
…